casum.pl partner w promocji kancelarii

Serwis casum.pl powstał z myślą o promocji prawa i prawników z całego kraju oraz zwiększenia dostępności porady, i informacji prawnej. Naszym głównym celem jest wspomaganie prawników w promocji ich kancelarii, oraz rozpowszechnianie usług prawnych w Polsce, głównie za pośrednictwem Internetu.

Dlaczego powstał casum.pl?

Mamy świadomość, że każdy spotkał się niejednokrotnie w swoim życiu z sytuacją problematyczną. Taką, w której opinia i rada prawnika jest wielkim ułatwieniem i wskazaniem drogi rozwiązania. W celu ułatwienia znalezienia rozwiązania stworzyliśmy miejsce w Internecie, którego główne działania przebiegają dwutorowo. Za pośrednictwem portalu każdy może szybko i bezproblemowo znaleźć poradę prawną dotyczącą bezpośrednio nurtującego go problemu lub prawnika, który zajmie się kompleksowo jego zagadnieniem. Pośród ekspertów, zarejestrowanych w serwisie można znaleźć adwokatów, radców prawnych czy mediatorów, z niemalże każdej dziedziny prawa. Gwarantuje to otrzymanie rzetelnej, popartej wiedzą i doświadczeniem informacji dotyczącej konkretnego zagadnienia.

Casum.pl to portal za pośrednictwem którego chcemy zerwać z panującą opinią o niedostępności pomocy prawnej i trudnościach w jej uzyskaniu. Dodatkowo celem portalu jest propagowanie prawników z wykorzystaniem dostępnych narzędzi internetowych, tym samym poprawiając ich widoczność w wynikach wyszukiwania.

Jak casum.pl wspiera prawników on-line?

Widoczność i promocja Adwokatów, Radców prawnych i kancelarii w Internecie to konieczność. Konieczność, z którą spotyka się na co dzień każdy, kto świadczy usługi prawne w dzisiejszych czasach. Nie każdy natomiast posiada odpowiednie zaplecze techniczne lub wiedzę, która pozwoli mu na samodzielne pozycjonowanie swojej witryny czy wizytówki.

Rozwój technologiczny niesie za sobą konieczność dostosowania się do rzeczywistości dnia dzisiejszego. Powszechność dostępu do Internetu determinuje rodzaje zachowań społecznych oraz wpływa na sposób komunikacji międzyludzkiej.

W myśl zasady, że “jeśli czego nie ma w Internecie nie istnieje”, konieczne jest zadbanie o to, aby obecność danego podmiotu prawnego była zaakcentowana również w świecie wirtualnym. 

Dlatego działamy niejako w odpowiedzi na oczekiwania i potrzeby współczesnych usługodawców, i konsumentów. Za pośrednictwem naszego serwisu dostarczamy możliwość informowania o prowadzonej działalności prawniczej. Również lepsze pozycjonowanie wizytówki prawnika, realnie przekłada się na wzrost liczby klientów zainteresowanych współpracą z daną kancelarią. 

Kolejną zaletą casum.pl jest możliwość zdobywania klientów poprzez udzielanie odpowiedzi na pytania użytkowników, zadawane na łamach serwisu. Każdy z zarejestrowanych podmiotów prawnych może odpowiadać na opublikowane pytania, wybierając te, najlepiej dopasowane do swojego profilu zawodowego, specjalizacji, lokalizacji czy upodobań. Udzielając odpowiedzi, prawnik ma możliwość pokazania się szerszemu gronu odbiorców, szukających porady prawnej. Dodatkowo buduje i umacnia swoją pozycję eksperta oraz promuje własną markę. 

Jak wykorzystać portal casum.pl do oferowania swoich usług?

Za pośrednictwem portalu zachęcamy prawników do oferowania swoich usług, świadczonych już w bezpośrednim kontakcie. Promujemy wizytówki ułatwiające nawiązanie kontaktu z wybranym ekspertem prawa. Na stronie głównej serwisu umieściliśmy również intuicyjną wyszukiwarkę. Za jej pośrednictwem internauta może wyszukać najbardziej odpowiedniego prawnika w danej lokalizacji lub dziedziny prawa.

Mając też na uwadze, że niektóre kwestie omawianej za pośrednictwem serwisu casum.pl mają bardzo osobisty charakter publicznie publikowane jest tylko samo zadane pytanie oraz pierwsza udzielona odpowiedź. Dlatego dalsze konwersacje czy zaproszenie do kancelarii, pozostają widoczne tylko dla stron zainteresowanych (autora pytania i Prawnika podejmującego temat).

Dlaczego warto być aktywnym?

Prawnik, który działa aktywnie na łamach serwisu może liczyć na szereg korzyści. Niewątpliwie istotnym elementem promocji jest zwiększenie widoczności jego wizytówki zarówno w samym serwisie, jaki w serwisach zewnętrznych. Banery odsyłające użytkownika do wizytówki danego prawnika znajdują się między innymi w serwisach branżowych takich jak arslege.pl czy lexlege.pl. Serwisy te miesięcznie odwiedza ponad 2 miliony użytkowników, co pozwala na dotarcie do szerokiego grona odbiorców.

Ponadto prowadzimy również dodatkowe działania mające na celu zwiększenie widoczności wizytówek prawników, należących do społeczności casum.pl. Wszystkie nasze działania mają na celu zwiększenie liczby użytkowników odwiedzających profile eksperckie w naszym serwisie.

Oddajemy, więc w Wasze ręce narzędzie, które, jak głęboko wierzymy, przysłuży się dalszemu rozwojowi rynku prawniczego w Polsce.

Sharing is caring